Dy raste të dhunës familjare në Gjilan e Artanë, policia interviston të dyshuarit

Viti – Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje me të dyshuarin mashkull kosovar i njëjti e kishte sulmuar fizikisht.

Në lidhje me rastin është intervistuar i dyshuari i cili me pas me rekomandim të prokurorit kujdestar është liruar, ndërsa viktima së bashku me fëmijët është strehuar tek familja e saj.

Edhe në Novobërdë viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka ushtruar dhunë ndaj saj. Lidhur me rastin janë njoftuar zyrtari i Qendrës për Mbrojtje të Viktimave dhe Qendra për Punë Sociale.

Po ashtu është konsultuar edhe prokurori i cili ka rekomanduar që rasti të vazhdoj në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS