Dy kandidatë shqiptarë, në zgjedhjet e 26 majit në Gjermani

Kandidatë shqiptarë në zgjedhjet lokale të 26 majit do të ketë edhe në Gjermani.

Diaspora shqiptare po përfaqësohet si më së miri, e në Gjermani dy kandidatët shqiptarë janë: Sami Musa, kandidat për Kuvendin Komunal në qytetin e Harburgut dhe Gjentile Bajra, kandidate për Kuvendin Komunal të Östringen, në rajonin Baden-Ëürttemberg, shkruan albinfo.ch.

Megjithatë, vlen të theksohet se në Itali numri i kandidatëve shqiptarë ka arritur në 100.

Dy kandidatë shqiptarë, në zgjedhjet e 26 majit në Gjermani

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).