Dy kamenicas arrestohen për falsifikim

Kamenicë – Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, pasi që të njëjtit janë pajisur me patentë shoferi të Republikës së Kosovës duke përdorur patentë shoferi të një shteti tjetër, të cilët dyshohet se janë të falsifikuar.

Të dyshuarit kanë pranuar se kanë bërë pagesa për t’u pajisur me patentë shofer të huaj. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).