Dy gola dhe një asistim – Bernard Berisha ‘shpërthen’ në triumfin e Akhamt Groznyt

Bernard Berisha ka ‘eksploduar’ në fitoren 3-1 të Akhmat Groznyt ndaj Ufa-s në Superligën e Rusisë.

Vendasit e fituan një penallti në minutën e 14-të të cilën në gol e konvertoi pikërisht reprezentuesi i Kosovës më rezultatin 1-0.

Në pjesën e dytë, Ufa i barazoi shifrat në 1-1, me anë të Azer Alive (57’), e që nuk arritën të tregonin më shumë se kaq.

Bernard Berisha u përkujdes që të rikthehej epërsia e skuadrës së tij, pasi asistoi në minutën e 68-të te Vladimir Iljin që shënoi për 2-1.

Ylli kosovar u gjend edhe një herë në listën e realizatorëve, pasi shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Akhmat Groznyn në minutën e 77-të.

Pas kësaj fitoreje, Grozny gjendet në vendin e dhjetë me 17 pikë të arkëtuara, pas javës së 12-të.

Bernard Berisha aktualisht ka shënuar katër gola dhe ka bërë dy asistime te skuadra ruse. /Telegrafi/