Dy gjilanas me të zbritur në Aeroportin e Prishtinës arrestohen

Gjilan – Policia e Kosovës në dy raste të ndara në Aeroportin e Prishtinës i ka ndalur dy persona të kërkuar me letër-rreshtim të lëshuar nga gjykata. Në rastin e parë me 25.12.2014, rreth orës 18:00, është ndalur personi i dyshuar shqiptar shtetas i Kosovës, i cili ishte i kërkuar me letër-rreshtim të lëshuar nga Gjykata Themelore në Gjilan. Me aktvendim të gjykatës i dyshuari është dërguar në burgun e Dubravës për ta vuajtur dënimin prej 10-muaj njoftoj policia rajonale e Gjilanit.

Në rastin e dytë me 29.12.2014 gjatë kontrollit të dokumenteve në arritje nga Austria është ndalur personi R. H. me banim të përhershëm në Gjilan, për të cilin pas verifikimit në sistemin e të dhënave ka rezultuar se ka urdhëresë prej 10 ditë burg dhe letër-rreshtim të lëshuar nga Gjykata Themelore në Gjilan tha Ismet Hashani zëdhënës i policisë.

Personi është dërguar menjëherë para gjyqtarit pranë Gjykatës Themelore në Gjilan./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).