Dy futbollistët nga Teuta e Durrësit prezantohen edhe zyrtarisht te SC Gjilani

Gjilan – Dy futbollistët nga Teuta e Durrësit, Gerhard Progni e kroati Tomisllav Bušič edhe zyrtarisht sot në ambientet e SC Gjilanit janë prezantuar me fanellat “kuq e bardh”, të SC Gjilanit.

Siç dihet Progni dhe Bušič konsiderohen ndër futbollistët më të shtrenjtë në Superligën e Kosovës.

Tifozët e SC Gjilanit, “Skifterat”, nga këta dy futbollist presin shumë në këtë edicion të garave që nga ndeshja e parë me 17 gusht ku SC Gjilani hap ndeshjen e parë të edicionit të garave në Mitrovicë ndaj Trepcës’89./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).