Dy ditë diskutim, nuk kalon projektbuxheti për vitin 201

Projektligji për shqyrtimin e parë të buxhetit për vitin 2018 nuk ka kaluar as gjatë ditës së sotme në seancë, raporton “Zeri.info”.

Kjo, meqë për këtë projektligj kanë votuar 58 deputetë, ndërkohë opozita nuk ka votuar fare. Seanca për projektbuxhetin ka nisur dje, mirëpo e njëjta është ndërprerë pas rreth shtatë orësh, meqë nuk pati kuorum në kuvend.

Megjithëkëtë, Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka bërë të ditur se propjektligjin në fjalë do ta hedhë në votim sërish gjatë seances, porse njëherë do të diskutohet për pikat e tjera./Zeri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).