Dy aksidente trafiku në Gjilan, shoferët nga pakujdesia lëndojnë këmbësorët

Gjilan – Në fshatin Kufc i Epërm të Gjilanit i dyshuari mashkull kosovar deri sa ishte duke drejtuar veturën e tij, dyshohet nga pakujdesia godet këmbësorin viktimën mashkull kosovar.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor në Spitalin e Gjilanit dhe i njëjti ndalet për trajtim të mëtutjeshëm.

Edhe në rrugën “Lufta e Gjilanit” është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti me veturë dyshohet nga pa kujdesia, ka goditur këmbësoren femër kosovare. Viktima është dërguar në Spitalin e Gjilanit për tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS