Dy aksidente trafiku në Gjilan, lëndohen dy këmbësor

Gjilan – Në rrugën “Maria Shllaku” në Gjilan vozitësi mashkull kosovar nga pakujdesia ka goditur këmbësoren femër kosovare. Si pasojë, lëndime trupore ka marr këmbësorja e cila është dërguar në Spitalin e Gjilanit për tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Edhe në rrugën “Ibrahim Rugova” në Gjilan ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një veture dhe një këmbësori. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësori mashkull kosovar, i cili pas marrjes së tretmanit mjekësor është liruar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS