RCCOLA

Dy aksidente trafiku në Gjilan, këmbësorja goditet nga vetura derisa po e kalonte rrugën

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Gjilan – Në rrugën “Medlin Ollbrajt” në Gjilan ka ndodhë një aksident trafiku në të cilin është përfshirë një veturë dhe një këmbësore.

I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet se nga pakujdesia ka goditur me veturë viktimën femër kosovare e cila ishte duke kaluar rrugën. Si pasojë, lëndime ka pësuar viktima e cila pas tretmanit mjekësor në Spitalin Rajonal në Gjilan, është liruar. Rasti në procedurë të rregullt.

Fundamenti

Edhe në rrugën e Ferizajt, në Gjilan ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime ku të përfshirë kanë qenë dy automjete te udhëtarëve me targa vendore dhe me drejtues meshkuj kosovarë.

Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar njëri prej drejtuesve të automjetit i cili pas tretmani mjekësor lirohet për në shtëpi njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/