RCCOLA

Dy aksidente trafiku me lëndime në rajonin e Anamoravës

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Gjilan – Në fshatin Gushicë, të Vitisë i dyshuari mashkull kosovar deri sa ishte duke e drejtuar veturën e tij humb kontrollin mbi automjet dhe e godet veturën e viktimës femër kosovare.

Përveç dëmeve materiale lëndime trupore pësojnë i dyshuari dhe viktima dhe të njëjtit dërgohen për tretman mjekësor.

Eco Higjiena

Edhe në fshatin Korbliq, të Gjilanit motoçiklisti mashkull kosovar nga pa kujdesia ka shkaktuar vetë aksident trafiku.

Si pasojë, motoçiklisti dhe pasagjeri i tij kanë pësuar lëndime trupore, ku motoçiklisti është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm, ndërsa pasagjeri është liruar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/