Durmishi i hapur për një kalim te Fenerbahce, ka marrëveshje personale me klubin

Mbrojtësi shqiptar i Lazios, Riza Durmishi është i paru për një kalim te Fenerbahce.

Gjiganti turk ka qenë i lidhur me mbrojtësin e Romës, Kolarov, por duket se ai nuk do të bashkohet me ta.

Sipas gazetës turke Fanatik, Durmishi e ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin dhe ka arritur marrëveshje me Fenerbahcen.

Në anën tjetër Lazio është e hapur që ta shesh lojtari, ndërsa po mendohet metoda e huazimit me të drejt blerje për 4 milionë euro.

Shqiptari që mbron ngjyrat e Danimarkës është blerë nga Real Betis për 7.5 milionë euro, por nuk arriti të luajë më shumë se 19 ndeshje. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).