Duam pikë ndaj Islandës

Albert Bunjaki thotë se Kosova është në ngritje, ndërsa tash i nevojitet kontinuiteti, pasi pak javë para eliminatoreve ekipit të tij i janë bashkuar 15 futbollistë të rinj, respektivisht 50 për qind e ekipit, shkruan sot gazeta Zëri.

Prandaj, trajneri i Përfaqësueses kërkon punë dhe durim, deri në komponimin si duhet të ekipit. Deri tash, ai i kishte në dispozicion plot 300 futbollistë, që nga viti 2009, por vetëm 15 prej tyre kanë mbetur që nga pranimi në UEFA e FIFA, pasi konkurrenca është shtuar.

“Kemi luajtur me Finlandën, Kroacinë, Ukrainën dhe Turqinë, kemi mbetur pa luajtur vetëm me Islandën. Unë e njoh këtë ekip pasi lojtarët e tij kryesisht kanë luajtur në ekipet skandinave. Ne jemi në rritje e sipër, këtë e kemi demonstruar në dy ndeshjet e fundit. Prandaj, befasitë gjithmonë janë të mundshme. Kërkohet karakter dhe përkushtim në lojë. Mund të nxjerrim pikë”, thotë Bunjaki. /Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).