Dua: Mbani miqtë e sinqertë afër vetes

Dua Lipa u ka kërkuar fansave të saj që ta rrethojnë veten me miq të sinqertë, transmeton Zeri.info. Këngëtarja shqiptare, e cila së fundmi është shpallur si këngëtarja e re më e kërkuar në botë, u ka sugjeruar fansave të saj në Twitter që t’i përqafojnë ata që u japin atyre këshilla të sinqerta për jetën, pasi ata padyshim se kanë ndikim pozitiv.

“Duhet t’i mbani miqtë dhe të dashurit tuaj afër, besoni instinktit tuaj. Mos i lëshoni kurrë ata që janë të sinqertë me ju, që e kanë qëllimin më të mirë në zemër dhe nuk kanë hile. Duani ata me gjithçka që keni, sepse ata e meritojnë më të mirën”, ka shkruar ajo në bllogun e saj.

Bukuroshja shqiptare u ka kërkuar ndjekësve të saj që mos të kenë frikë të duan me tërë zemrën e tyre, edhe pse ekziston rreziku që miqësia të dështojë. “Dashuria është gjëja më e bukur në botë.

Mos keni frikë të dashuroni me tërë qenien tuaj. Nëse nuk ecën sipas dëshirës suaj, nuk është fundi i botës, kjo vetëm sa ju forcon për të ardhmen tuaj. Dashuria ju pret kudo”, ka shtuar këngëtarja e famshme./ZERI

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).