Dua Lipa merr vëmendje me stilin e veshjes teksa mbërrin në studion muzikore në Los Angeles

Dua Lipa dukej me shumë stil teksa mbërriti në një studio regjistrimi në Los Angeles.

Këngëtarja, 27 vjeçe, nuk ka publikuar një album që nga albumi i saj “Future Nostalgia” në 2020.

Por ajo ka ngacmuar fansat se albumi i saj i tretë dhe ‘vërtetë personal’ më në fund mund të jetë në rrugë pasi u pa në Hollywood Hills.

Këngëtarja e “New Rules”, e cila së fundmi u zbulua se do të merrte pjesë në filmin “Barbie”, mori vëmendje e veshur me një këmishë të verdhë mëndafshi, të cilën e kombinoi me një kravatë të zezë.

Ajo tregoi këmbët e saj të tonifikuara me një fund lëkure të zezë, ndërsa mbante një xhaketë të ngjashme dhe atlete “Puma”.

Më vonë ajo u fotografua me mikun e saj dhe kompozitorin Ali Tamposi, me të cilin më parë kishte bashkëpunuar në hitin e saj “Break My Heart”.

Kjo vjen pasi u zbulua se Dua do të regjistrojë këngën e filmit “Barbie” dhe do të luajë si një version sirene i kukullës ikonike.

Ndërkohë që lajmi u prit mirë nga shumë fansa të etur, disa ishin të zemëruar që melodia e vitit 1997 në krye të listës “Barbie Girl” nga Aqua nuk po përdorej, ndërsa të tjerë kërkuan që Britney Spears të ishte këngëtarja e këngës.

Përveç shkrimit të një himni pop për filmin aksion, Dua do të luajë gjithashtu si një kukull “Barbie”, së bashku me Margot si versionin kryesor të personazhit.

Një pamje e parë e shpërndarë në faqen zyrtare të Instagramit të filmit “Barbie” tregonte Dua të veshur si një version sirene i kukullës ikonike Mattel, e cila ka marrë shumë forma.

Krijuesja e hiteve “Levitating” tregoi figurën e saj të pabesueshme me një kostum të kaltër vezulluese dhe një fund të ngjashëm teksa mishëronte një sirenë.

Dua do të luajë si një version i “Barbie”, ndërsa kukulla ikonë do të luhet nga një sërë yjesh, të cilët secili do të marrë një aspekt të karakterit të gjithanshëm.

Kasti më i gjerë përfshin gjithashtu Kingsley Ben-Adir, Issa Rae, Michael Cera, Rhea Pearlman, Emerald Fennell, Scott Evans, Ritu Aryau, Jamie Demetriou dhe Marisa Abela.

Debutimi i saj në aktrim vjen pasi Dua u bë një emër i njohur në vitin 2018, kur hiti i saj, “One Kiss”, kryesoi listat në mbarë botën.

Vitin e kaluar u zbulua se ajo ishte larguar nga kompania e saj menaxhuese TaP music dhe tani menaxhohet nga babai i saj, Dukagjini.

Përveç interpretimit në filmin “Barbie”, Dua do të marrë një tjetër rol aktrimi pasi do të ketë një rol të pazbuluar në ‘trailerin’ e ardhshëm të Matthew Vaughn, “Argylle”. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS