Dua Lipa gati për perfomancën e madhe

Këngëtarja Dua Lipa do të këndojë sonte (e shtunë) në natën finale të ndeshjes së Real Madridit kundër Liverpoolit, në Ligën e Kampionëve, e cila mbahet në Kiev.

Ndeshja, e cila zhvillohet në “Olimpic Stafium” do të ketë një hapje të zjarrtë nga këngëtarja shqiptare, Dua Lipa.

Vetëm pak ditë më parë, Lipa tha në një intervistë se e kishte pasur ëndërr që dikur të performonte në një ndeshje kaq të rëndësishme, siç është finalja e Ligës së Kampionëve.

Ajo dhe stafi i saj kanë arritur në Kiev dhe janë akodomuar në hotel, gjersa gjatë ditës së sotme kanë kryer me sukses e provat në stadium.

Ka qenë vet Dua ajo e cila ka ndarë me ndjekësit e saj në InstaStory disa imazhe nga përgatitjet e fundit të bëra për performancën e saj në natën e sotme.

“E emocionuar”, shkruan Dua në një nga fotografitë ku shfaqet bashkë me tifoz-nxitëset dhe balerinat e perfomancës.

Me një buzëqeshje të ëmbël dhe portret ëngjëllor, Dua duket se është gati për t’i mahnitur të gjithë me interpretimin e saj, ashtu siç din vetëm ajo. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).