Dua Lipa falënderon ‘American Music Awards’ për nominimin si artistja e vitit

Para pak ditësh janë shpallur nominimet për ngjarjen e madhe të vitit ‘American Music Awards 2018’.
Për këtë janë nominuar dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha dhe Dua Lipa, shkruan lajmi net.

Dua është nominuar në vetëm një kategori si ‘Artistja e re e vitit’ kurse Bebe nominohet në dy kategori tjera me këngën ‘Meant to be’. Megjithatë në këtë event siç duket ka munguar artistja tjetër, Rita Ora e cila nuk është zgjedhur për asnjë kategori.

Lipa në postimin e fundit ka falënderuar ‘American Music Awards’ për përzgjedhjen. ‘Faleminderit amas për nominimin si artistja e re e vitit!! E emocionuar të ju shoh të gjithëve”, ka shkruar ajo.

Këngëtarja 23 vjeçare së fundmi ishte në Kinë e cila performoi për herë të parë, por që fansat kishin një incident me Policinë. /Lajmi.net/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).