Dua edhe një herë i bën krenarë gjithë shqiptarët

Këngëtarja e njohur Dua Lipa edhe njëherë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Ajo çdo ditë po shënon nga një sukses të ri, transmeton Gazeta Express.

Suksesi i fundit i Duas është pikërisht me këngën “New Rules” e cila nga Spotify është renditur e para si kënga më e dëgjuar për vitin 2017.

Dua ka lënë prapa Beyonce dhe Taylor Swift.

“New Rules” është transmetuar 464 milionë herë në mbarë botën.

Gjithashtu kjo këngë edhe në Billboard Hot 100 radhitet e 15-ta.

Në këtë listë kohë më parë, ishte radhitur edhe Rita Ora në vendin e tretë me projektin “Black Widow” në bashkëpunim me Iggy Azalea./Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).