DSHPE sanon dëmet e shkaktuara nga vërshimet në shëtitoren përgjatë lumit Morava

Viti – Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë në Viti, ka nisur punimet për sanimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e 3 shkurtit, që përfshinë një pjesë të territorit të komunës së Vitisë.

Nga këto vërshime, ishte dëmtuar në masë shëtitorja rreth Lumit Morava, përkatësisht në drejtim të fshatit Binqë.

Drejtori i kësaj Drejtorie Nexhmedin Jakupi, ka bërë të ditur se po punohet në rehabilitimin e kësaj pjese, në mënyrë që sa më shpejt ajo të rikthehet në gjendjen ekzistuese./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).