RCCOLA

Driton Kuka shpreson në medalje olimpike edhe në Paris

/ 1 minutë lexim

Kosova i ka fituar tri medalje të arta olimpike në dy pjesëmarrjet e saj në Lojërat Olimpike.

Dhe, krejt këto vendi ynë i arriti falë sportit të xhudos, i cili është pa dyshim më i suksesshmi në histori të sportit të këtushëm.

Por, trajneri Driton Kuka nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq, shkruan “Gazeta Express”.

Uji Dea

Trajneri më i mirë në botë i xhudos ka synime dhe apetite të reja, duke nisur nga Olimpiada e Parisit, që do të mbahet në këtë verë.

Kuka shpreson që garuesit e tij të fitojnë medalje edhe në Francë, kur kanë mbetur afro 100 ditë nga fillimi i Olimpiadës. /Gazeta Express/