Drita vuan, por fiton në fund

Skuadra e Dritës ka shënuar fitore kundër Ferizaj, me rezultat minimal 1:0.

Në ndeshjen e javës së 13-të, në elitën e futbollit të Kosovës, Drita me mjaft vështirësi arriti që të fitoj ndeshjen kundër Ferizaj. “Bardhekaltrit” e Dritës, në pjesën e parë krijuan disa mundësi shënimi nëpërmjet Muharrem Jasharit e Almir Kryeziut, por nuk arritën të realizojnë.

Drita arriti të shënoj një gol në fund të pjesës së parë, por goli i Selmanit u anulua nga VAR. Golin e fitores, Drita e arriti ne fund të ndeshjes.

Në minutat shtesë, Ajzeraj u ndal në mënyrë të palejuar brenda zonës, dhe gjyqtari akordoj penallti.

Nga pika e bardh, i pagabueshëm ishte Besnik Krasniqi, duke i siguruar Dritës tri pikë shumë të vlefshme. Me këtë fitore Drita mbetet lidere me 30 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS