Drita transferon Astrit Thaqin

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Klubi i Dritës pas shumë largimeve ka transferuar futbollistin e parë për stinorin e ri.

“Bardhekaltërit” kanë arritur marrëveshje me mbrojtësin Astrit Thaqi. Thaqi është pritur nga drejtori sportiv i klubit z. Valon Zymberi i cili i ka uruar mirëseardhje në familjen bardh e kaltër dhe ku kanë nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin.

KKVITI

Thaqi ka përvojë të gjatë në superligë si dhe në arenën ndërkombëtare. Astriti është paraqitur për shumë skuadra kosovare dhe së fundmi ishte pjesë e KF Ballkanit.