arkatana

Drita siguron Evropën duke larguar Arbërinë nga Superliga

/ 1 minutë lexim

Ish kampioni Drita ka lëshuar “perden” e kampionatit të futbollit 2020/21 në stadiumin e qytetit në Gjilan ka mposhtur Arbërinë me rezultat 2-0 duke u shpallur nënkampione e Superligës së Kosovës ndërsa Arbërinë me këtë humbje e dërgon në Ligën e Parë.

Drita në këtë ballafaqim edhe pse krijoji disa raste shënimi nuk arriti më shumë se dy herë të tundë portën e skuadrës mysafire të Arbërisë

Golin e parë e ka shënuar Festim Alidema duke paralajmëruar mysafirët se në këtë ndeshje pikët do të ngelin në Gjilan

Fidanishtja

Për golin vendimtar të kësaj ndeshje u përkujdes kapiteni Ardian Limani për ta përmbyll këtë ndeshje dhe për t`i dhënë tri pikët e plota skuadrës së tij duke siguruar daljen në garat evropiane të futbollit

Në fund të këtij kampionati Drita pozicionohet si e dyta me 76 pikë dy më shumë se Ballkani në pozitën e tretë./rajonipress/