Drita rreshton fitoret në stilin e kampionit

Skuadra e Dritës me golin e Endrit Krasniqit ka arritur fitoren e pestë me radhë, duke e mposhtur Flamurtarin në fushën e saj në”Xhemajl Ibishi” të Prishtinës, me rezultat minimal 0-1.

Ishte kjo “hakmarrja” e Dritës, pasiqë “kuq e zinjët” e Flamurtarit kishin mposhtur Dritën në javën e dytë në Gjilan me rezultat 1-3.

Për “bardh e kaltërtit” e Dritës njëherit ishte fitorja e pestë me radhë duke u ngritur ne pjesën e epërme të tabelës me 22 pikë.

Golin e vetëm në këtë ballafaqim e shënoi Endrit Krasniqi në minutën e 25, së pari si gjithmonë Xhevdët Shabani depërton nga e djathta pason gjerë te Krasniqi, e ky i fundit nuk e pati të vështirë nga 4 metra ta mposht portierin vendas Shehun, i cili në fund del të jetë goli vendimtar i kësaj ndeshje.

Tek mysafirët rastin më të mirë për të barazuar e kishte Alban Shillova në minutën e 38, por golin ja mohon portjeri i Dritës, Leutrim Rexhepi, i cili shpëton gol të sigurt.

Gjerë në fund të ndeshjes asnjëra skuadër nuk rrezikuan seriozisht në portat kundërshtare.

Trajneri i Dritës, Shpëtim Duro pas ndeshjes ka deklaruar.
” Skuadra tregoi disiplinë gjatë gjithë ndeshjes, ishte një ndeshje shumë e fortë dhe jam i kënaqur me këtë fitore, shpresojmë të vazhdojmë me këtë ritëm”.

Në javën e 14, Drita është nikoqire e Lirisë së Prizrenit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).