Drita rikthehet tek fitorja, mposht Malishevën

Futbollistët e Dritës janë rikthyer te fitorja, pas triumfit në ndeshjen kundër Malishevës me rezultat 3:1.

Në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan, Drita arriti të kaloj në epërsi në minutën e 10. Golin e epërsisë e shënoj Besnik Krasniqi nga pika e bardhë.

Mysafirët nga Malisheva në pjesën e dytë arritën ta barazojnë rezultatin nëpërmjet talentin Drilon Hazrollaj. “Bardhekaltërit” e Dritës arritën ta rikthejnë epërsinë në 2:1, pas një super goli të shënuar nga Ilir Blakqori.

Golin e sigurisë për 3 pikë të vlefshme për skuadrën e Dritës, e shënoi Ardit Tahiri, pas një harkimi nga Jashari. Drita më këtë fitore mbetet lider e Superligës me 35 pikë, 5 më shumë se Ballkani e cila ka 3 ndeshje më pak të zhvilluara.