Eko Higjiena

Drita pëson me gabimet e saja

Gjilan – Hendbollistët e Dritës në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Kosovës në hendboll, nuk arritën ta mposhtin skuadrën nga kryeqendra Prishtinën duke pësuar humbje me rezultat 25-27.

Hendbollistët e Dritës për mrekulli luajtën gjatë 50 minutave duke pasur epërsinë deri në 5 gol, por në 10 minutat e fundit sikur u kënaqën me diferencën e krijuar dhe lejuan kundërshtarin përpos të barazon rezultatin edhe të kalojnë në epërsi.

Pjesën e parë hendbollistët e Dritës e përfundojnë në epërsi 15-12.

Eco Higjiena

Në fillim të pjesës së dytë hendbollistët mysafirë për 10 minuta kanë shënuar vetëm një gol por në vazhdim nëpërmjet Sylës dhe Gjukës Prishtinasit arritën të thyejnë mbrojtjen e Dritës.

Portieri i Dritës, Arbër Sylejmani ishte akteri më i mirë i ndeshjes së sotme ai në disa raste mbrojti atë çka nuk mbrohet dhe është më i merituari për humbjen e Dritës me rezultat minimal.

Në radhët e Dritës paraqitje të mirë pat Misimi dhe Sahiti të cilët shënuan 7 respektivisht 6 gola./rajonipress/