Drita nga Drenasi kthehet e pamposhtur

Ndeshja kryesore e javës së 15-të në futbollin e Kosovës, e cila u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas në mes Feronikelit e Dritës, është përmbyll me rezultat të barabartë 0-0.

Skuadra e Dritës me këtë pikë të importuar ka ruajtur hapin me skuadrat të cilat i prijnë tabelës së klasifikimit.

Gjatë 90 minutave ndeshja kryesisht është zhvilluar në gjysmëfushë, me pak raste shënimi nga dy skuadrat.

Në minutën e 4-të, Dabiqaj provon nga largësia Tofilovski mbron shkurtasi topi dëbohet tek Rexha i cili gjuan por Tofilovski edhe njëherë intervenon duke shpëtuar portën e tij.

Një minutë më vonë kapiteni Lladrovci me kokë për pak sa nuk shënon.

Në pjesën e dytë, Kastriot Rexha gjuan me kokë por nuk godet portën për disa centimetra.

Rast të mirë shënimi futbollistët e Dritës e patën në minutën e 60-të, nga një pozit e volitshme Namani gjuan pranë portës së Smakiqit.

Pesë minuta më vonë, edhe Izair Emini tenton por gjuajtja e tij përfundon jashtë portës.

Rastin më të mirë të ndeshjes futbollistët e Dritës e kishin në minutën e 70-të, Xhevdet Shabani i vetmuar gjuan plogësht drejt në duart e portierit Smakiqi.

Skuadra e Dritës pozicionohet në pozitën e tretë me 29 pik, ndërsa Feronikeli në pozitën e 6-të me 23 pikë