Drita në stilin e kampionit mposht Drenicën

Në javën e VIII-të, skuadra e Dritës në stadiumin e qytetit në Gjilan ka mposhtur Drenicën nga Skenderaj me rezultat 4-1.

Futbollistët e Dritës pas humbjes ndaj Ballkanit në javën e VII-të, me plot meritë kanë mposhtur “kuqezinjët” e Drenicës duke ju kthyer fitoreve.

Futbollistët e Dritës që në fillim të ndeshjes në sekondën e 50 pas harkimit të Alidemës, Bujar Shabani me kokë mposht portierin Arion Ymerin.

Mesfushori Hamdi Namani në minutën e 22-të, shënon pas goditjes nga këndi dhe e detyron Ymerin të nxjerr topin nga rrjeta e tij.

Në minutat shtesë të pjesës së parë, pas krosimit të Astrit Fazliut më së larti kërceu Kastriot Rexha i cili me kokë ngrit epërsinë në 3-0.

Futbollistët mysafirë në këtë ndeshje arrin të shënojnë golin e nderit në minutën e 47-të, me goditje precize Baton Zabërgja mposht Malokun e Dritës.

Në këtë ndeshje jo të barabartë gjithçka vulos Betim Haxhimusa në minutën e 80-të, së pari kapiteni Limani gjenë Haxhimusën i cili i pa penguar vulos gjithçka në këtë ndeshje.

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, pas 90 minutave deklaroi.
“Pas humbjes ndaj Ballkanit futbollistët treguan karakter duke u kthyer fitoreve, jam i kënaqur me angazhim e futbollistëve dhe me plot meritë fitorja na takoj neve”.

Në javën e IX-të, Drita do të jetë mysafire tek skuadra e Arbërisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).