Drita në stilin e kampionit mposht Besën

Kampioni në fuqi Drita, me një paraqitje fantastike ka mposhtur skuadrën e Beses me rezultat 1-4.

Drita arriti të zhbllokoj rezultatin me golin e shënuar nga Betim Haxhimusa, që në minutën e katërt.

Drita arriti ta dyfishoj epërsinë nëpërmjet Astrit Fazliut në minutën e 10.
Besa arriti të ngushtoj epërsinë në 1:2, në minutën e 15, për ta bërë ndeshjen edhe më interesante.

Por, Drita arriti të shënoj edhe njëherë në pjesën e parë, ku përsëri realizoi Haxhimusa për rezultatin 1-3.
Kampioni në fuqi Drita golin e fundit në ndeshjen për rezultatin 1-4, e shënoj në minutën e 64, nëpërmjet Astrit Fazliut.

Drita me këtë fitore ka tubuar 26 pikë dhe gjendet në pozitën e dytë me pikë të barabarta me Ballkanin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).