Drita mposht kampionin aktual Feronikelin

Gjilan – Derbi i javës së IV-të, në mes Dritës dhe Feronikelit i ka takuar “bardh e kaltërve” të Dritës me golin të cilin e ka shënuar Hamdi Namani.

Dritës me plot meritë i ka takuar kjo fitore duke paralajmëruar se kjo skuadër me të drejt synon pozitën e parë në tabelë.

Mysafirët rastin e vetëm e kishin në minutën e 16-të, braziliani Da Silva gjuan fuqishëm por nuk qëllon rrjetën e Dritës.

Në minutat shtesë të pjesës së parë së pari Bunjamin Shabani godet këndin e epërm të Feronikelit e nga afërsia me kokë Hamdi Namani mposht Troshupën e Feronikelit.

Rezervisti Fortunato ka mundur shumë lehtë në minutat shtesë të pjesës së dytë të ngritë epërsinë në 2-0 por gjuajtjen e tij drejt portës e ndal pingulja e Troshupës.

Nga katër ndeshje Drita tani ka 9 pikë të tubuara duke ndarë pozitën e parë me rivalin lokal Gjilanin./rajonipress/