Hidromorava

Drita mposht Ballkanin dhe rihap garën për titull

/ 1 minutë lexim

Skuadra e Dritës ka mposhtur Ballkanin me rezultat 2:1, në ndeshjen e mbetur të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. Kampioni ne fuqi Ballkani kaloi e para në epërsi.

Në minutën e gjashtë të takimit, mbrojtësi Bajram Jashanica shënoi për të zhbllokuar rezultatin. Drita arriti të barazoi rezultatin në minutën e 29-të me anë të mesfushorit Blend Baftiu që shënoi me kokë.

Eco Higjiena

Intelektualët në epërsi kaluan në minutën e 44-të, nëpërmjet sulmuesit Blerim Krasniqi që realizoi një supergol.

Ky gol në fund doli të jetë vendimtarë që Drita të triumfoi dhe të rihap garën për titull. Me këtë fitore, Drita e mbyll stinorin vjeshtor me 34 pikë të mbledhura, pesë më pak se Ballkani që është lider, por që ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.