Drita me dy këmbë në finalen e Kupës së Kosovës

Skuadra e Dritës, të mërkurën në ndeshjen e parë gjysmëfinale të luajtur në Gjilan, e mposhti Ramiz Sadikun me rezultatin 3:0.

Të tri golat, skuadra e Dritës i shënoi në pjesën e parë. Albin Krasniqi (8’), Hamdi Namani (13’) dhe Muharrem Jashari (39’), shënuan për fitoren e Dritës.

Dueli i kthimit gjysmëfinal do të luhet javën e ardhshme në Prishtinë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS