Drita ia bën sefte

FC Drita ka shënuar fitoren e pare në këtë stinorë, pasi ka mposhtur bindshëm Flamurtarin me rezultat 3-0.

Pas humbjes së në javën e pare, futbollistet e Dritës nuk i përsëriten gabimet e ndeshjes së pare. Futbollistët e Dritës takimin e sotëm kundër Flamurtarin e dominuan nga fillimi deri në fund.

Drita arriti të kaloi në epërsi në fillim të ndeshjes, në minutën e 4-të, Bunjamin Shabani tentoi të paraboloj portierin mysafir e ky dëboi topin shkurtas, deri te Betim Haxhimusa, i cili nga afërsia e futi topin në rrjetën e zbraztë.

Golin e dytë, futbollistët e Dritës e shënuan në pjesën e dytë në minutën e 52-të, transferimi më i madh në këtë stinorë Izair Emini pas një goditje të fort arriti të ngritë epërsinë e Dritës në 2-0.

Në minutën e 78-të, pas një kundërsulmi të shpejt të futbollistëve të Dritës, në zone pengohet Bunjamin Shabani dhe me të drejt gjyqtari i kësaj ndeshje Qaka akordon penallti.

Nga pika e bardhë i pagabueshëm ishte Fidan Gerbeshi duke vulosur rezultatin përfundimtar të kësaj ndeshje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).