UBT

Drita hap mbrapa për titull, barazon me Dukagjinin

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Skuadra e Dritës nuk ka arritur të ruaj epërsinë deri në fund në ndeshjen kundër Dukagjinit, duke barazuar me rezultat 1:1.

Drita është shokuar në minutën e 100-të, duke bërë një hap mbrapa në garën për titull të kampioni.

Granit Elezaj në minutën e 10-të të kohës shtesë shënoi për 1:1. Me golin e Elezajt u mbyll edhe i gjithë takimi.

Mobi Casa

Drita ishte duke udhëhequr deri në minutat e fundit të ndeshjes me autogolin e Vitor Hugos.

Drita mbetet në pozitën e tretë me 59 pikë, dy më pak se Llapi i vendit të dytë dhe katër më pak se Ballkani lider./rajonipress/