UBT

Drita fiton pikët e shpresës për garat evropiane

/ 1 minutë lexim

FC Drita sigurt po marshon drejt të qenit nënkampion i Kosovës në futboll, kjo për shkak të fitores tejet të vlefshme ndaj Drenicën, në Stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Drita, në pjeselojën e parë ka udhëhequr me rezultat 0:1, për të shënuar edhe dy gola të tjerë në pjesëlojën e dytë.

Fidanishtja

Drita ka arritur që të mbajë distancën ndaj Ballkanit dhe me gjasa të mëdha pret që nëpërmjet vendit të dytë të dalë në Evropë.

Në ndeshjen e fundit, Drita duhet që të mposht Arbërinë, derisa Prishtina në ndeshjen e fundit do të përballet me Ballkanin./rajonipress/