Drita fiton derbin dhe merr kreun e tabelës

Gjilan – Derbi i qytetit i ka takuar skuadrës së Dritës e cila ka mposhtur rivalin e përbetuar SC Gjilanin me rezultat 1:0.

Ndeshja e vlefshme për xhiron e 25-të në Superligën e Kosovës në futboll, u zhvillua në fushën me bari sintetik (tek rrethi) në Gjilan.

Golin e fitores në derbi e shënoj Blend Baftiu në minutën e 43-të, pas harkimit të Besnik Krasniqit. Me këtë fitore Drita merr kreun e tabeles me 51 pikë, ndërsa Gjilani mbetet në poziten e tretë me 39 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS