Drita eliminohet nga Legia

Në stadiumin “Armata Polake” në Varshave të Polonisë, Drita ka zhvilluar ndeshjen e raundit të tretë kualifikues të Ligës së Evropës me skuadrën Legia duke pësuar me rezultat 2-0.

Edhe pse pësuan humbje “bardhekaltërtit” e Dritës zhvilluan ndeshje mjaft të mirë duke qenë e barabartë me skuadrën tejet të fortë siç është Legia e Varshavës.

Futbollistët e Dritës mjaft mirë u mbajtën gjerë në minutën e 24-të, kur me kokë Wszilk shënon nga 10 metra, duke sjell skuadrën e tij në epërsi në 1-0.

Tre minuta para përfundimit të ndeshjes Pekhart me kokë shënon duke e gjetur të pa përgatitur mbrojtjen e Dritës për të quar rezultatin në 2-0.

Futbollistët e Dritës në pjesën e dytë u treguan ma aktivë drejt portës Polake, por ishin të pafuqishëm për të shënuar.

Rastin më të mirë në fund të ndeshjes futbollistët e Dritës e patën 5 minuta para fundit të ndeshjes, por Festim Alidema gjuan drejt në duart e portierit Boruc.

Me këtë ndeshje skuadra e Dritës mbyll aventurën evropiane duke u bërë skuadra e vetme kosovare që luan gjerë në rrethin e tretë të Europa Ligës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).