Drita e pafat barazon kundër Llapit

Futbollistët e Dritës në derbin e javës së V-të, shumë lehtë kanë mundur të kthehen me pikë të plota por në minutat shtesë futbollistët e Llapit barazojnë rezultatin.

Futbollistët e Llapit në sulmin e parë arrin të shënojnë golin e tyre, Kastriot Selmani në minutën e 5-të, arrinë lehtësisht ta mposht Tofiloskin e Dritës.

Në pjesën e dytë futbollistët e Dritës treguan lojë të bukur dhe në minutën e 50-të, Xhevdet Shabani harkon nga 25 metra e më së miri gjendet mbrojtësi Liridion Leci i cili i ndërron kahjen topit duke e dërguar topin në rrjetën e portierit Bledar Hajdinit.

Futbollisti brazilian Fortunato ka mundur shumë lehtë të shënon në minutat 66 e 68, së pari me kokë i papenguar gjuan mbi horizontale ndërsa dy minuta më vonë nga 22 metra i pa penguar gjuan afër shtyllës pingule.

Futbollisti Brazilian gabimet e tij i përmirëson në minutën e 86-të, së pari Cuculi i pason një top të thellë nga mesfusha me shpejtësi Fortunato hyn në zonë të rreptësisë dhe nga 13 metra e mposht Hajdinin e Llapit për të realizuar për 2-1.

Kur të gjithë shikuesit pritnin që skuadra e Dritës do të del fituese nga ky derbi në minutat shtesë Zabërgja gjuan nga 30 metra furishëm portjeri Tofiloski nuk e kap topin mirë i rrëshët nga dora e këtë pakujdesi e shfrytëzon Behar Maliqi duke barazuar rezultatin në 2-2.

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, pas ndeshjes ka deklaruar.
“Gjatë 90 minutave kishim më tepër nga loja, shënuam dy herë ndaj kundërshtarit të fort por nga një pakujdesi e jona futbollistët vendas arritën të shpëtojnë një pikë, është ky nji mësim për ne pasiqë kampionati po sa ka filluar dhe ka shumë ndeshje për tu zhvilluar”.

Në javën e VI-të, Drita do të jetë nikoqirë i Trepces’89./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).