Drita dhe Trepça’89 ndajnë pikët

Skuadra e Dritës nuk ka arritur më shumë se një barazim kundër Trepçës’89, në javën e parë të Superligës së Kosovës në futboll. Drita ishte në disavantazh të dy golave, dhe krejt në fund arriti që të shpëtoj një pikë nga ky takim. Christian

Mba shënoi dy golat për skuadrën e ’89shit. Mba realizoi në minutat 36’ dhe 38’. Për Dritën realizuan Drilon Islami në minutën e 70-të dhe Ardit Tahiri nga penalltia në minutën e 85-të.

Në javën e ardhshme, Drita do të jetë nikoqire e Dukagjinit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS