RCCOLA

Drita dhe Malisheva ndajnë pikët

/ 1 minutë lexim

Skuadra e Dritës nuk ka arritur me shumë së një barazim kundër Malishevës, në ndeshjen e javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë u mbyll me rezultatin 1:1.

Mobi Casa

Ensar Huruglica shënoi në minutën e 10-të për Dritën, kurse Altin Aliu në minutën e 23-të i barazoi shifrat dhe vendosi rezultatin final të ndeshjes.

Drita me këtë barazim zë vendin e tretë me 51 pikë, aq sa ka edhe Llapi me një ndeshje më pak të luajtur.