Drenica i shkakton humbjen më të thellë Vllaznisë në Superligë

Futbollistët e Drenicës është dashur 29 javë ti tejkalojnë për të shënuar fitoren më bindëse në Superligën e Kosovës në futboll, duke e mposhtur Vllazninë e Pozheranit me rezultat të thellë 6-2.

Serinë e golave në këtë përballje e hapi Denis Peposhi në minutën e 33-të, i cili nga afërsia mposht Gashin e Vllaznisë.

Në minutën e fundit, Kreshnik Uka, gjuan furishëm por Gashi i mysafireve shpëton portën e tij.

Në pjesën e dytë, u shënuan plot 7 gola, festivalin e golave e hap në pjesën e dytë në minutën 52-të, Tahiri i cili me gjuajtje precize shënon për 2-0.

Në minutën e 58-të, Dukagjin Gashi nga 20 metra shënon duke ngrit epërsinë në 3-0.

Eco Higjiena

Në minutën e 64-të, pas asistimit të Hamitit, Peposhi edhe njëherë gjen rrjetën e Gashit për 4-0.

Në minutën e 70-tv, futbollisti i cili po sa hyn në lojë Osmani shënon duke ngrit epërsinë në 5-0.

Futbollistët e Vllaznisë arrin të shënojnë në minutën e 72-të, nga futbollisti i talentuar Ardian Terziu i cili u inkuadrua në pjesën e dytë për 5-1.

Sulmuesi i Drenicës, Genc Hamiti, në minutën e 85-të ngrit epërsinë në 6-1.
Ndërsa tre minuta para përfundimit të kësaj ndeshje jo të barabartë, Almedin Murati i Vllaznisë shënon për 6-2.

Skuadra e Vllaznis edhe më tutje pozicionohet në fund të tabelës me 14 pikë, në javën e 30-të, Vllaznia është nikoqire e Vëllaznimit të Gjakovës./rajonipress/