Drejtoria e Shërbimeve Publike në Viti po punon në sanimin e dëmeve nga vërshimet

Viti – Për shkak të dëmeve që janë shkaktuar në argjinaturat e Lumit Morava, përroskave tjera dhe përgjatë disa rrugëve të komunës së Vitisë, Drejtoria e Shërbimeve Publike, po vazhdon punimet në sanimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e ditëve të fundit.

Sot është duke u punuar përgjatë rrugës së re Drobesh-Viti , ndërkohë sipas drejtorit të Shërbimeve Publike Nexhmedin Jakupi, është punuar edhe në rrugën Viti – Pozheran, konkretisht në hyrje të këtij fshati tek vendi i quajtur te “Ura e Kurteshit” , ku shpesh ndodhë grumbullimi i sasisë së ujit, që ka rezultuar edhe me bllokim të rrugës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).