Drejtori i Arsimit hapë Olimpiadën Matematike “OMGJ 2020”

Gjilan – Në ambientet e Gjimnazit Natyror “Xhavit Ahmeti” po mbahet Olimpiada Matematike e Gjilanit OMGJ 2020 e cila u mbështetë nga Drejtoria e Arsimit në Gjilan dhe në organizim të Shoqatës së Matematicientëve të Kosovës dhe koordinatorit të garave OMGJ profesori Festim Shkodra.

Drejtori i Arsimit z. Nazim Gagica ka falënderuar nxënësit dhe organizatorët për organizimin e olimpiadës në Komunën e Gjilanit i cili tani më mbanë epitetin e më të mirit në fushën e matematikes në nivel vendi.

Gjithashtu Gagica ka falënderuar Kryetarin e Komunës z. Haziri për mbështetjen e projekteve që kanë për qëllim ngritjen e cilësisë në Arsim. Rezultatet e garave do të publikohen në ora 16 ku edhe do të ndahen mirënjohje për fituesit ka thënë Gagica./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).