Donis Avdijajn e kërkojnë tri klube të Ligës Premier

Afati kalimtar i verë çdo ditë e më tepër po afrohet, ku pritet të ketë edhe lëvizje të lojtarëve.

Edhe kontingjenti shqiptar i futbollistëve do të ketë lëvizje, por ka edhe që do të vazhdojnë kontratat e tyre me klubet aktuale.

Por, i këtij rasti nuk është edhe sulmuesi Donis Avdijaj, i cili ka ra në radarin e disa klubeve të Ligës Premier.

Në fakt, Schalke 04 nuk llogaritë në shërbimet e reprezentuesit të Kosovës dhe pritet që gjatë verës ta shes për rreth katër milionë euro.

Everton, Newcastle United dhe Huddersfield janë në mesin e shumë klubeve që kanë shprehur interesim për shërbimet e futbollistit.

Theksojmë se këmbëshpejtit i ka mbetur edhe një vit marrëveshje me skuadrën gjermane.

Ndryshe, 21-vjeçari është i huazuar te skuadra holandeze e Rodës, ku në 11 paraqitje realizoi tri gola. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).