Mobi Casa

Donis Avdijaj vendimtar, shënon gol dhe asist kundër Atdhe Nuhiut në Bundesliga të Austrisë

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Skuadra e Hartberg ka shënuar fitore në javën e 20-të në Bundesliga të Austrisë, pasi mposhi 1:2 Altachin.

Protagonisti kryesor në këtë ndeshje ishte ish-lojtari i Kombëtares së Kosovës, Donis Avdijaj, shkruan Indeksonline

Avdijaj shënoi një gol dhe bëri një asist në këtë ndeshje, duke ia siguruar tri pikë me vlerë klubit të tij.

Eco Higjiena

Kujtojmë që Avdijaj luajti kundër futbollistit tjetër kosovar, Atdhe Nuhiu, i cili u inkuadrua në lojë gjatë minutës së 88’të.

Në skuadrën e Altach luan edhe Vesel Demaku, shqiptari që përfaqëson Austrinë./Indeksonline/