Donis Avdijaj rikthehet në Holandë, fillon stërvitjet me këtë skuadër

Futbollisti kosovar, Donis Avdijaj pritet që të rikthehet në Holandë përsëri.

Trajneri i FC Emmen, Dick Lukkien në konferencë për media ka konfirmuar se Avdijaj do të filloj stërvitjet këtë javë, ku dhe do të provohet, transmeton Indeksonline.

FC Emmen bën gara në ligën kryesore holandeze të futbollit, Erdivisie.

Avdijaj dikur shihej si talenti më i madh kosovar dhe sa ishte tek Schalke kishte një klauzol 50 milionë euro./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).