Donis Avdijaj flet për të ardhmen: Kam oferta nga Premierliga dhe La Liga

Donis Avdijaj, futbollisti kosovar ende është pjesë e Schalkes përkundër disa “problemeve” me drejtuesit e klubit gjerman.

Ai po kërkohet nga klube të ndryshme, e fundit që shprehu interesim është Roda nga Holanda. Madje disa media holandeze raportonin se Avdijaj ka arritur marrëveshje.

A ka diçka të re sa i përket transferimit të Donis Avdijajt në Roda apo te ndonjë skuadër tjetër, futbollisti flet ekskluzivisht për IndeksOnline:

“Nuk ka asgjë sa i përket Roda-s. Kanë shpreh interesim për mua, por situata e klubit në Holandë nuk është edhe aq e mirë. Kam ofertë nga Premierliga dhe Championshipi i Anglisë, poashtu edhe nga Bundesliga dhe La Liga e Spanjës. Kam kontratë me Schlaken edhe për 1 vit e gjysmë, nuk e di se a do të largohem gjatë janarit apo gjatë verës. Me dëshirë largohem tani, pasi dua të luaj sa më shumë dhe ta tregoj vetën”, ka thënë Avdijaj për IndeksOnline.

21-vjeçari është futbollist Schalkes që nga viti 2011, ku bëri afro 33 paraqitje. Kosovari poashtu luajti edhe për ekipin austriak, Strum Graz gjatë sezonit 2014/16./IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).