Eko Higjiena

Donat Rrudhani shkëlqen me dy gola, shpallet lojtar i ndeshjes

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Donat Rrudhani dita e ditës po kthehet në një lojtarë shumë të rëndësishëm të elitës së futbollit zviceran.

Ai sot shkëlqen me dy gola në barazimin 3-3 mes Lausannes dh St Gallenit.

Rrudhani fillimisht shënoi për 2-2 në minutën e 78-të, ndërsa sërish pas tetë minutash barazoi rezultatin në 3-3, pasi paraprakisht skuadra e tij kishte pësuar gol.

Fundamenti

Për këtë ndeshje nga SofaScore, Rrudhani që luajti në mesfushë është vlerësuar me notën 9.1 si më i miri në fushë.

Ai përveç dy golash, kishte edhe 44 prekje topi, tri pasime kyçe dhe tri driblime të suksesshme.

Rrudhani ka gjashtë gola në elitën e futbollit zviceran. /Telegrafi/