RCCOLA

Donat Rrudhani shënon ndaj Grasshopers, goli i tij ia sjell fitoren Young Boysit

/ 2 minuta lexim
Uji Dea

Donat Rrudhani u fut në lojë në pjesën e dytë, duke arritur që të lërë jurmë në fitoren e Young Boys përballë Grasshopers.

Anësori u inkuadrua në lojë në minutën e 63-të të takimit dhe nuk vonoi shumë arriti të shënojë.

Tifozët e Koln dhe Borussia Dortmund bëhen bashkë, protestojnë për investimet e huaja n…Pse disa njerëz nuk e pranojnë kurrë se e kanë gabim: Psikologët shpjegojnë se si të si…“Bye bye Buci, ti je pas meje”, Linda Halimi rikthen në vëmendje momentin k…Ndërroi jetë njëri nga të plagosurit në përleshjen me armë në Spitalin e TetovësBebe Rexha mban koncert spektakolar para 50 mijë personave në Jeddah të Arabisë Saudite

Rrudhani e gjeti golin në minutën e 73-të me një goditje të saktë nga brenda zonës, duke e zhbllokuar sfidën për rezultatin 1-0.

Fundamenti

Ky është goli i parë këtë sezon i lojtarit që përfaqëson Kosovën.

Ai për këtë paraqitje u vlerësua me notën 7.5 nga SofaScore, ku ishte ndër më të mirët në fushë.

Kastriot Imeri mungoi te Young Boys shkaku i lëndimit, ndërsa Amir Abrashi dhe Florian Hoxha startuan te Grasshopers.