Do t’i kemi më shumë se 15 deputetë

Kryetari i Kuvendit të AKR-së, Fatmir Matoshi, ka bërë me dije se koalicioni Nisma – AKR do t’i ketë më shumë se 15 deputetë pas zgjedhjeve të 6 tetorit.

Në këtë intervistë dhënë gazetës “Epoka e re”, ai ka thënë se kjo do të ndodhë për faktin se këto dy parti politike kanë qeverisur mirë dhe ndershëm në këtë mandat qeverisës.

Matoshi ka vlerësuar se koalicioni Nisma – AKR do të jetë subjekt përcaktues për krijimin e qeverisë së ardhshme.

Ai ka folur edhe për largimet e fundit nga AKR-ja, duke thënë se ato nuk do të kenë asnjë ndikim në këtë subjekt politik

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).